info@ok-kardinal.com.ua

+380 (50) 489-2549 +380 (67) 573-9998
Охоронна сигналізація

Охоронна сигналізація

Захистіть свій будинок чи справу всього життя – встановіть охоронну сигналізацію! Це високотехнологічні сучасні пристрої, завдяки яким ваше майно буде в надійних «руках». При цьому вам – так, вам, зайнятій людині! – не потрібно читати форуми й годинами листати каталоги. Замовте послугу встановлення охоронної сигналізації просто зараз – довіртесь нашим спеціалістам, адже вони точно знають, що таке безпека. По-перше, ми ретельно вивчаємо довірений нам об’єкт. По-друге, розробляємо докладний проект впровадження охоронної системи. По-третє, підбираємо якісне обладнання, з яким у вас ніколи не буде проблем, і контролюємо всі процеси. Сервісне обслуговування на висоті – про що ще потрібно хвилюватись? Насолоджуйтесь спокоєм і дивіться у завтрашній день впевнено!

Послуги зі встановлення охоронної сигналізації дозволять вам:

уникнути помилок при монтажу пристроїв і домогтись ідеальної роботи системи вигідно зекономити, отримавши в розпорядження якісне і надійне обладнання створити свою систему безпеки, що відповідає вашим вимогам та особливостям об’єкта захистити своє майно найефективнішим способом
Питання та відповіді
Чи просто використовувати охоронну сигналізацію?

Система програмується під запити користувача і легка у використанні. Охоронна панель обладнана клавіатурою, за допомогою якої здійснюється постановка чи зняття з охорони, введення додаткових команд. Установники обов’язково консультують власника про особливості даної сигналізації.

Як я дізнаюсь, що в мій будинок/офіс проник грабіжник?

Це залежить від системи сповіщення. Якщо це пультова система, тривожний сигнал надійде до охоронної структури, після чого буде здійснений виїзд на об’єкт. Можливе надходження інформації на ваш мобільний телефон (телефони членів сім’ї) за допомогою дзвінка чи SMS-повідомлення.

Чи складний монтаж охоронної сигналізації?

Процес установки трудомісткий і потребує точності. Кількість і тип датчиків підбирається індивідуально, складність монтажу також залежить від технічних параметрів об’єкта. Охоронні пристрої бувають провідними і безпровідними, необхідно врахувати джерела живлення, умови експлуатації і виконати налаштування.

Охоронна сигналізація

Існує чудова приказка – береженого Бог береже. Це означає, що про благополуччя та безпеку своєї сім’ї, свого будинку потрібно піклуватись самостійно, не покладаючись на «пронесе» чи допомогу інших людей. Тому зробіть все можливе, щоб мінімізувати ризики: зберегти ваш будинок від злому та викрадення майна. В епоху технічного прогресу цю функцію виконує охоронна сигналізація.

Що таке охоронна сигналізація

Охоронна сигналізація – це автоматична комплексна система, сукупність пристроїв для виявлення несанкціонованого доступу з функцією передачі сигналу до охоронної фірми, на мобільний пристрій власника чи звукового сповіщення. Простіше кажучи, технічний засіб, здатний зафіксувати злом і повідомити про це відповідним способом.

Дуже важливо, щоб зловмисник не втік до прибуття органів правопорядку, тому часто охоронна сигналізація комплектується таємною системою сповіщення. Тобто порушник не дізнається про те, що спрацювала сигналізація. Але звуковий сигнал достатньої сили теж працює ефективно – скоріше всього, злодій не встигне знайти цінних речей (навіть якщо йому вдасться втекти, ваші втрати будуть мінімальні). Ці типи охоронних систем мають назву пасивна і активна відповідно, можуть бути суміщені, що розумно для великого міста, такого, як Київ.

Сигналізація поставляється різноманітними комплектаціями. Найважливіша складова – охоронна панель (централь) і датчики. Центральний прилад програмується користувачем: він аналізує інформацію, що надходить з датчиків, контролює роботу системи та здійснює зв'язок із синхронізованим пристроєм власника. В комплект також входить пульт управління, кабельна мережа, джерела живлення. Охоронні датчики – варіативна частина. Зрозуміло, без них сигналізація не буде виконувати своїх функцій, проте хазяїн будинку може обрати їх на свій розсуд.

Датчики (бувають провідні і безпровідні) встановлюються у будинку чи по периметру території. З них на приймально-контрольний прилад надходить інформація. Коли здійснюється постановка на охорону (за допомогою пульту-брелка, ключа, введення коду), запускається відповідна програма-аналізатор. Якщо якийсь датчик спрацьовує, активується система сповіщення.

Встановлення охоронної сигналізації: вибір системи сповіщення

Існують такі способи передачі тривожного сигналу:

 • через радіоканал, універсальний засіб. Але є недоліки: необхідний спеціальний дозвіл, обладнання дороге, а рельєф місцевості може викликати перешкоди і обмежити дальність передачі;
 • додзвонювач здійснює автоматичний додзвін на збережені в системі телефонні номери, передаючи кодовий сигнал чи підготовлений запис. Високонадійний, коштує недорого, проте телефонну лінію легко пошкодити;
 • GSM-модуль використовує можливості мобільного оператора: про проникнення сповіщають короткі SMS-повідомлення, але швидкість доставки залежить від роботи мобільної мережі;
 • інтернет – за допомогою світової мережі сповіщення надходять на пульт охоронної організації (на пристрій власника).

Встановлення охоронної сигналізації в Києві передбачає використання високоточних технічних пристроїв та різних способів сповіщення, тому радимо дублювати канали зв’язку, щоб підвищити надійність. Ми вже згадували про активну охоронну систему. Якщо відбулось несанкціоноване проникнення на територію, що охороняється (в будинок, офіс), охоронна структура, оснащена пультом, фіксує сигнал тривоги, сформований центральний пристроєм на основі отриманих з датчиків даних. Така система називається пультовою. Це досить надійний спосіб припинити незаконні дії та зберегти майно чи навіть життя та здоров’я людей.

Переваги:

 • наявність тривожної кнопки;
 • захист від «входу за примусом»;
 • цілодобовий контроль;
 • фіксація часу всього, що відбувається на об’єкті, котрий охороняється.

Тривожною кнопкою можна скористатися під час збройного нападу. Її можна вдало замаскувати, розмістивши у зручному місці.

Цікавий інший спосіб захисту. Досить часто злочинці спеціально стежать за господарем будинку, щоб він, піддавшись загрозам, відімкнув сигналізацію. В такому разі власник вводить спеціальний код, що для вигляду вимикає систему – в цей час до служби охорони надходить відповідний сигнал.

Різноманітні комбінації датчиків перетворюють систему сигналізації в ефективний інструмент захисту об’єкта. Крім охоронної функції, можливий контроль технологічних параметрів, сервісних процесів (датчик диму і температури, витоку газу, протікання труб). Краще не нехтувати цією можливістю.

Розглянемо, які датчики використовуються в сучасних системах охорони:

 • інфрачервоні (датчики руху) – вловлюють теплове випромінення об’єкта, котрі переміщуються;
 • акустичні – реагують на звук, аналізуючи його природу та діапазон (наприклад, звук розбитого скла);
 • ультразвукові, що працюють, як локатор – використовують ультразвукові коливання;
 • магнітоконтактні – спрацьовують при відкриванні дверей та вікон, коли порушується контакт магнітів, встановлених один навпроти одного (один на рухомій частині);
 • вибраційні – активуються при дії на поверхню, на якій вони встановлені (пролом, розбиття), але вони часто помиляються;
 • ємнісні – створюють поле із заданою ємністю – сигнал спрацьовує, коли в поле потрапляє сторонній об’єкт;
 • променеві – створюють невидимий промінь, що перекриває периметр (в комплекті приймач та передавач), спрацьовують при його пересіканні;
 • направлена діаграма виявлення – ІЧ-датчик з різною спрямованістю.

Комбінація датчиків дозволить значно підвищити ступінь захисту об’єкта. Вибір залежить і від вартості. Так, наприклад, ємнісні датчики коштують дорого і складно налаштовуються, а магнітоконтактні характеризуються високою надійністю та прийнятною ціною.

Монтаж охоронної сигналізації: створення проекту

Довіряти установку охоронної сигналізації варто спеціалістам, які зможуть підготувати адекватний та технологічно вивірений проект. Даному етапу варто приділити особливу увагу, адже інженер-проектувальник закладає всі параметри майбутньої охоронної сигналізації, розраховує її ефективність, враховуючи мету охорони та особливості обладнання.

Маючи на руках проект, власник об’єкта може замовити частковий монтаж охоронної сигналізації, якщо не має достатньо коштів, а потім її доукомплектувати. Сам процес досить трудомісткий, потребує спеціальних знань, часу та уваги до деталей.

Перед початком проектних робіт робиться аналіз: встановлюються теоретично можливі небезпеки, замір площ, підрахунок дверей та вікон, додатковий захист та інші фактори, що впливають на безпеку об’єкта. Відповідно виконується підбір приладів та розраховується вартість монтажних робіт.